Време е да заборавиме на омбре, сомрбе и балајаж техниките – сите жени на Инстаграм полудеа за овој тренд на бојадисување на коса.

Read more...

Нова верзија на популарната „balayage“ техника што ќе ви се допадне

Read more...

1 mokra

Мислевте дека спиењето со мокра коса не носи последици и дека не му штети на вашиот организам?

Read more...

Творец на оваа фризура е познатиот стилист на Диор и личен фризер на Брижит Бардо кој оваа техника ја патентираше во далечната 1949!

Read more...

1 kosa

Која жена не сака убава коса и совршена фризура? Еве неколку совети за да го постигнете тоа!

Read more...

Најверојатно ќе посакате да ја скратите косата откако ќе го изгледате видеото

Read more...

kosa1

Сигурно имате забележано дека косата повеќе ви паѓа во зимскиот период, а само еден фактор влијае на тоа.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?