Ако сте во потрга по крема против брчки која ќе пријае на вашето лице, ве советуваме да ги пробате производите од линијата AA MEZZO LASER наменета за ефективна нега на чувствителната кожа склона на алергии.

Верувајте им на нашите производи поради исклучителната безбедност за вашата кожа и напредната технологија при изработката:

Сите производи од AA Mazzer Laser линијата целосно се тестирани на чувствителна кожа склона на алергии и можат да се најдат во сите поголеми парфимерии во Македонија. Нашите формули се развиени во соработка со познати и реномирани дерматолози и алерголози од Медицинскиот Универзитет во Гданск, Полска. Користиме сертифицирани состојки кои се ослободени од алергени и иритирачки агенси и ги имплементираме најновите технологии и достигнувања во козметологијата и дерматологијата.

Уживајте во убавата кожа со нашиот бренд!

AA MEZZO LASER

Револуционерен третман за чувствителна кожа, инспириран од ласерската прецизност и ефективноста на мезотерапијата. 

Линијата АА Mezzo Laser содржи: дневен крем, ноќен крем, крем за околу очи, серум, дневен крем со моментален инстант ефект и коректор за брчки со моментален инстант ефект

Наменети е за нега на кожа после 40 година

Производите од АА Mezzo Laser линијата содржат хексапептиди NG+ за намалување на постоечките брчки и превенција од појава на нови, хијалуронска киселина за хидратација и измазнување на кожата и микропигменти за осветлување на кожата. Ноќниот крем содржи и масло од ајкула за потхранување и измазнување на кожата. Серумот се нанесува на исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето, пред нанесување на кремот за лице. Совршен како основа за шминка. Дневениот крем и коректорот за брчки со моментален инстант ефект за намалување на брчки содржат комплекс Intense XR2 зa моментално дејство на израмнување на брчки, хијалуронска киселина и хексапептиди NG+ со ефект на ласерска мезотерапија


ДНЕВЕН КРЕМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Измазнување + блескавост

Дневниот крем за намалување на брчки + 40 содржи хексапептиди NG+ пептидите на новата генерација кои ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Витаминот Е го забавува процесот на стареење, предизвикан од штетниот ефект на слободните радикали и УВ зрачењето. Микропигментите суптилно ја осветлуваат кожата, давајќи и свеж и блескав изглед.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

НОЌЕН КРЕМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Регенерација + измазнување

Ноќниот крем за намалување на брчки содржи хексапептиди NG+ пептидите на новата генерација кои ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Чистото маслиново масло ја потхранува кожата, ги обновува клетките и го помага процесот на регенерација, со што се зголемува ефектот на намалување на брчките и измазнување на кожата. Витаминот Е - често нарекуван витамин на младоста, го штити епидермисот од губење на влажноста и еластичноста.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

КРЕМ ЗА ОКОЛУ ОЧИ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА БРЧКИ 40+

Smoothness + radiance

Кремот за околу очи за намалување на брчките + 40 е составен од хексапептиди NG+ - пептидите на новата генерација кои ефикасно ја намалуваат појавата на ситни и длабоки брчки и го спречуваат нивното фиксирање. Хијалуронската киселина ги навлажнува и пополнува брчките, спречувајќи ја нивната појава и ја прави кожата мазна. Микропигментите суптилно ја рефлектираат светлината, обновувајќи ја кожата и давајќи и дополнителна блескавост.

Кликни тука и порачај гo овoj производ »

Производите можете да ги најдете низ парфимериите во Македонија, но и да ги порачате онлајн преку интернет продавницата Трговски.мк

види повеќе »

 

 

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?