Единствениот кармин што ќе го обожава и вашето момче

Еден од најголемите проблеми кога треба да одите на состанок со вашето момче е дали да ставите кармин или не. Некои момчиња не сакаат кога карминот остава трага на нивното лице, но тие никогаш нема да разберат колку ни е тешко да кажеме НЕ на добриот кармин. Особено ако сме купиле фантастичен кармин кој ни одговара на облеката и кој е во некоја од најпопуларните бои за оваа сезона. Е токму така се чувствувавме и ние откако ги пробавме новите нијанси од карминот Matt Lasting Lip Color SPF 15 од познатиот бренд Radiant Professional. Станува збор за долготраен, течен кармин со мат ефект и креместа текстура, збогатена со витамин Е и други природни состојки за екстра хидратација на усните. Карминот има специјално сунѓересто четче за лесно нанесување. И што е најдобро и најинтересно од сé, покрај неговата формула која содржи сончеви филтри СПФ 15 за заштита од штетните сончеви зраци и НЕ содржи парабени, карминот НЕ остави траги па вашето момче ќе остане „недопрено“.

Карминот можете да го порачате и преку системот на Трговски.мк, а ако тоа го направите до крајот на неделава ќе добиете и попуст.

Рецензија на течниот коректор Matt Concealer Extra Coverage >>

Па, дали сакате да го имате овој кармин во вашиот несесер?

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?