Денешните продавници за играчки изобилуваат со голем број разновидни идеи. Од бебиња кои зборуваат, па сè до мечки за гушкање, музички инструменти, мини компјутери итн.

Read more...

kralskibebinjaДодека цела Британија, како и остатокот од светот, со нетрпение очекуваше да ги видат фотографиите од првото бебе на Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам, ние ја направиме оваа мала ретроспектива. Станува збор за галерија од сите прекрасни бебиња од кралските семејства низ целиот свет...

Read more...

„Поголем број дечиња се учат да пливаат до својата осма година, но, со ваша помош, детето може да ги совлада пливачките вештини многу порано.“

Read more...

„За време на летните горештини родителите често се прашуваат како да го изнесат своето дете во прошетка, а при тоа да му биде удобно.“

Read more...

„Тимот на Штипка беше на кратка прошетка во градскиот парк во Скопје на 13 март, минатата недела. Сите бевме пријатно изненадени од најмалите и најубавите – бебињата и децата кои како вистински модели позираа за нашиот портал.“

Read more...

„Бременоста, односно забременувањето е процес кој не се случува толку лесно, и кај оние кои се плашат од него и кај оние кои го посакуваат тоа.“

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?