И покрај тоа што е во поодминати години, Ајрис се уште не се откажува од своите животни и стилски начела кои ја прославија.

Read more...

Политичката битка меѓу претседателските кандидати Хилари Клинтон и Доналд Трамп се пренесе и во светот на модата, а најголемите модни магазини застанаа на страната на Хилари.

Read more...

Генијална и неверојатна соработка во светот на модата.

Read more...

Нов моден бренд од Њујорк за кој сме сигурни дека ќе ви се допадне.

Read more...

Асос е една од најпопуларните интернет продавници за кои сме сигурни дека барем еднаш сте ја посетиле, но и можеби нешто сте си купиле.

Read more...

Екстравагантна, мистична, сензуална, емотивна, но воедно и силна и храбра, ги сака префинетите кроеви и страсната романтика ...

Read more...

Татјана Станковиќ е дизајнерка од Србија која во 2010 година го основаше модниот бренд  SUCCESS.

Read more...

Швајцарско-српскиот бренд Sister Code е основан во април 2012 година од страна на сестрите Бојана и Владана Вељковиќ.

Read more...

Ирина Тошева е македонска дизајнерка родена во 1989 година.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?