Сите карактеристики на еден неверен маж

Можеби не знаевте, но мажите кои се склони кон преварите можете да ги препознаете врз основа на физичкиот изглед. Така барем вели сексологот Трејси Кокс.

Па така, доколку ги следите советите на Трејси, доволно е само еден поглед кон одреден претставник на посилниот пол и веднаш ќе сфатите дали тој ја има слабоста постојано да се додворува и да сака да влезе под фустанчето на секоја убава девојка што ќе ја сретне во животот. Трејси Кокс (какво име, нели?) има направен профил на еден таков типичен „неверник“, а еве ги и неговите карактеристики.

 Висок е 

Повисоките претставници на посилниот пол имаат поголеми шанси да бидат престапници во љубовните врски, а тоа е и научно објасниво. Тие имаат поголемо количество на тестостерон, па така многу полесно можат да завршат во туѓа прегратка.

 Со раширени очи е 

Мажите со поголемо растојание меѓу очите повеќе се склони кон сексуалните афери, од оние со помало растојание. Зошто е тоа така, Трејси Кокс не објаснува, па претпоставуваме дека таквиот „распоред“ на очите дава поголеми предиспозиции да се види нешто што не треба да се види.

 Има густи веѓи 

Доколку вашиот партнер е со ретки веѓи, тогаш не треба да се грижите дека тој ќе ве изневери. Но, доколку пак, е со густи, тогаш добро отворете очи и внимавајте, дури и кога се во прашање вашите пријателки.

 Голем нос 

Доколку вашиот партнер има нос кој остава впечаток на нешто силно и големо, но сепак ускладено со неговото лице, тогаш морате да внимавате на тоа негово „носенце“ . Овие мажи често сакаат да имаат малку необичен секс.

 Развиени мускули 

Девојки да се разбереме, не се сите момци кои одат во теретана „измамници“. Па меѓу нив има секакви, нели? Но, доколку вашиот оди во теретана само за да ги развива мускулите (особено бицепсите и стомачните), наместо заради здравје, тогаш треба да знаете дека тој го прави тоа за да му се допадне на целиот женски свет. Е сега проблемот настанува кога тој навистина ќе им се допадне...

 Има коса како Бранко Црвенковски 

Девојки, ова не е шега. Според Трејси, сите мажи кои имаат странично кратка коса, а подолга во предниот дел се многу поголеми измамници и склони кон прељуба. Но, зарем во овој опис не влегуваат скоро сите ликови што ги познаваме?!

 Пие алкохол и кафе 

Оние мажи што консумираат алкохолни пијалаци и кафе, но во нормални количини, се многу помалку склони кон изневерување од оние што тоа го прават многу почесто.

 Има големи тестиси 

Проблемот кај оваа карактеристика е во тоа што се воочува дури кога веќе е доцна (освен доколку не се информирате навремено, нели?). Од друга страна пак, научниците веат дела тоа е така бидејќи кај овие мажи повеќе се произведува сперма, па тие често се робови на нивното либидо. Претпоставуваме дека не би сакале да знаете колку е тоа често...

 Што да правите доколку имате ваков партнер? 

Секако дека не треба да му раскинете, бидејќи ова истражување не е 100 процентно сигурно. Но, доколку препознаете некоја ваква карактеристика кај вашиот партнер, тогаш нека бидат вашите очи широко отворени и добро внимавајте на него, вели чукнатиот сексолог Трејси Кокс, а пренесе српскиот Курир.


РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »maskara

red-is-my-colour

Есенскиот маникир на нашата модна блогерка Александра Везилка: Red is my colour!


20 Октомври 2014, 13.34
 Блогерија 
Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка... Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка. Месец на промени. Кога ги посетив моите пријателки...
Прочитај повеќе »
blogergata-eleonora

Прекрасниот стил на модната блогерка Елеонора Кариш


08 Октомври 2014, 15.28
 Блогерија 
Елеонора Кариш е блогерка која не само што изгледа прекрасно, туку има и истенчен вкус за мода така што секоја нејзина комбинација е полн погодок. Таа е позната блогерка од Италија, но повремено и дизајнерка на некое парче кое што потоа обожава да го носи и да се фотографира со него, а нејзиниот...
Прочитај повеќе »
jelena-rozga-kombinacii

Три преубави есенски комбионации со Јелена Розга


21 Август 2014, 11.07
 Блогерија 
Погледнете ги street-style комбинациите на познатата хрватска пејачка Јелена Розга со кои таа се фотографираше на улиците во Сплит. Фотографиите се направени ексклузивно за хрватскиот моден блог Street Style Seconds, а бидејќи Јелена е заштитно лице на италијанскиот бренд Liu Jo, таа покажа три...
Прочитај повеќе »
amal-alamudin-vs-kejt-midlton

Еве како Амал Аламудин ја стави Кејт Мидлтон во втор план


24 Октомври 2014, 08.34
 RED CARPET 
Убавата адвокатка Амал Аламудин преку ноќ стана едно од најпознатите имиња во светот кога се омажи за неден од најпосакуваните мажи во светот, Џорџ Клуни. Како што кажавме, таа по занимање е адвокатка и борец за човекови права, но, како што веќе забележаа медиумите и модните критичари, жената...
Прочитај повеќе »
omlet-vo-novo-ruvo

Супер вечера за која ви требаат само 20 минути- класичен омлет, но во ново руво!


29 Септември 2014, 11.07
 Рецепти 
Брзата, еднставна и здрава вечера е сон на секоја домаќинка, а овој омлет е вистински решение за сите жени кои сакаат да го почестат семејството и пријателтите, а да не потрошат многу време во кујната. Потребни ви се само основните состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната, а вечерата ќе биде...
Прочитај повеќе »
where to buy garcinia cambogia sydney garcinia cambogia weight loss stories extreme fat blocker 2012 buy phyto ceramides 350mg green tea benefits kidney disease phytoceramides warning where to buy phytoceramide capsules white bean extract dr oz garcinia cambogia how to take garcinia cambogia mercola nutrigold garcinia cambogia ready to mix where to buy carb blocker do tesco carb blockers work pure garcinia cambogia vs raspberry ketone dietworks green coffee bean reviews carb blocker on induction all white diet foods garcinia cambogia extract hca reviews thermogenics carb blocker 3 reviews white kidney bean extract benefits side effects reviews on garcinia cambogia plus green coffee revolution and garcinia cambogia cleanse carb blockers reviews what are dried beans phaseolus vulgaris distribution garcinia cambogia extract 50 hca fruit carb blocker headache what side effects does garcinia cambogia have unroasted coffee beans weight loss miracle garcinia cambogia forum white beans escarole soup vitamax garcinia cambogia free trial what does hca mean in garcinia cambogia body 18 fat blocker garcinia cambogia help you lose weight garcinia cambogia fruit weight loss white kidney bean vitamin shoppe where to buy garcinia cambogia extract canada 1 tsp of white kidney bean extract phytoceramide fda how to eliminate white foods from your diet white beans olive oil garlic white kidney beans walmart que es carb intercept miracle garcinia cambogia instructions premium garcinia cambogia where to get garcinia cambogia nz pure garcinia cambogia gummies how does garcinia cambogia affect diabetes white bean supplement miracle garcinia cambogia vs garcinia cambogia premium kidney beans estrogen garcinia cambogia jupiter reviews white kidney beans tomato sauce losing weight with garcinia cambogia white kidney beans names garcinia cambogia bodybuilding forum natural fat blocker pills vitamax garcinia cambogia free trial does garcinia rx work garcinia cambogia studied for possible effects in ibd and ulcerative colitis pure garcinia cambogia drink pure garcinia cambogia slim system capsules how to cook canned dark red kidney beans white kidney on ultrasound premium garcinia extract reviews reviews of slender garcinia cambogia white kidney bean extract health benefits engine 2 diet black bean soup xtreme trim white kidney bean extract which is 500 mg black eyed kidney beans indian recipe pure garcinia cambogia extract no calcium white beans low carb diet best carb blocker for weight loss is garcinia cambogia safe for a 13 year old garcinia diet max price uk green coffee beans weight loss safety large black speckled kidney beans duck white kidney recipe where to buy original garcinia cambogia in canada green coffee beans weight loss safety buy garcinia cambogia dubai hca weight loss drops phytoceramides where to buy in toronto 1. hydroxycitrate hydroxycitric acid or hca review of garcinia cambogia select phytoceramides for the skin where to buy pure garcinia cambogia australia vitamax green coffee diet garcinia cambogia review gnc carb blocker from amway reviews for garcinia cambogia 1300 carb blockers vitamin shoppe 95 pure garcinia cambogia extract garcinia cambogia for weight loss cvs carb blocker research garcinia cambogia for weight loss at walmart what garcinia cambogia brand to buy what is hca hydroxycitric acid kidney beans what does hca mean in garcinia cambogia does garcinia cambogia dr oz phaseolus vulgaris scientific classification pure garcinia cambogia extract verified garcinia cambogia extract pure appetite suppressant can garcinia cambogia cause weight gain dietworks green coffee bean extract life extension phytoceramides canada white beans kielbasa recipe what is white kidney bean extract for garcinia cambogia z are dark red kidney beans good for you pure phytoceramides reviews black bean diet korean white kidney bean carb blocker ill effects of garcinia cambogia white fence farm kidney bean salad recipe kidney beans eggplant recipe south beach diet phase 1 black bean chili recipe garcinia cambogia negative review where can i buy whole body research garcinia cambogia white beans usa where is garcinia cambogia extract sold garcinia cambogia extract hca walmart advanced garcinia cambogia uk fat blocker it works slendera pure garcinia cambogia can u lose weight eating pinto beans garcinia cambogia for weight loss at walmart dark red kidney beans and rice can canned kidney beans make you sick green coffee fat burn free trial buy phytoceramides online natural nutrition labs garcinia cambogia can i substitute white beans for kidney beans pure garcinia cambogia extract philippines weight loss pills with hca red kidney beans omega 3 garcinia cambogia diet supplement reviews super garcinia cambogia trial good sources of complex carbohydrates white beans yield white kidney bean carb blocker carb blocker bodybuilding white kidney bean plant white kidney beans pressure cooker where to buy phytoceramides pills where to buy white kidney bean extract in south africa do black beans cause kidney stonesdo black beans help lose weight green coffee cleanse ultra reviews garcinia cambogia absonutrix 70 hca pure green coffee bean extract cvs complex carbohydrates snacks carb blockers for alcohol how to take garcinia cambogia for weight loss white kidney bean carb intercept how to use green coffee beans for weight loss user reviews for garcinia cambogia eating lima beans for weight loss advanced garcinia cambogia schweiz bestellen garcinia cambogia plant garcinia cambogia vs raspberry ketones garcinia cambogia plus extract review kidney bean shape premium garcinia extract reviews phaseolus vulgaris 1000 mg garcinia cambogia walmart dr oz carb blockers reviews carb blocker gcx white beans in a can phytoceramide review que es garcinia cambogia y para que sirve red kidney beans canned nutrition garcinia cambogia reviews and side effects buy natural garcinia cambogia uk kidney beans yellow rice carb intercept reviews natrol natural garcinia side effects carb intercept ingredients have you lose weight with garcinia cambogia whole body garcinia cambogia sold in canada is metformin a carb blocker the garcinia cambogia extract diet garcinia cambogia modern diet forum natrol carb intercept with phase 2 starch neutralizer reviews modifast fat blocker kruidvat garcinia liquid does garcinia cambogia rx work garcinia cambogia yahoo answers white kidney bean extract natrol what is the garcinia cambogia fruit pure garcinia cambogia chemist warehouse garcinia cambogia lean side effects health benefits of white kidney beans garcinia cambogia source naturals review natural garcinia cambogia en espanol 1 tsp of white kidney bean extract white bean supplement garcinia cambogia diet rachael ray garcinia cambogia dr oz transcript white kidney bean extract health benefits garcinia cambogia pure life black eyed beans weight loss neem leaves benefits for kidney my garcinia cambogia diet carbohydrates in green beans where to get garcinia cambogia nz pinto bean diet weight loss nutrigold garcinia cambogia gold weight loss supplement review how is the best way to take garcinia cambogia fat blocker pills nz pure white kidney bean extract pills diet pill garcinia cambogia gnc garcinia liquid extract xtreme trim white kidney bean extract which is 500 mg phase 2 carb blocker dr oz does garcinia cambogia weight loss work garcinia jupiter pure garcinia cambogia las vegas garcinia cambogia hca max garcinia cambogia reviews walmart white beans and rice canned kidney beans bodybuilding where to buy white kidney bean extract powder carb blockers dangerous natures natural nutrition garcinia cambogia reviews is garcinia cambogia safe for breastfeeding mothers whole body garcinia cambogia price pure garcinia cambogia extract and colon cleanse how to take garcinia cambogia for weight loss green coffee bean extract and raspberry ketones miracle garcinia cambogia in walmart are dark red kidney beans good for you low white blood cell count kidney garcinia cambogia extract hca phytoceramides piping rock natrol carb intercept effective extreme fat blocker 2012 garcinia mangostana side effects garcinia cambogia extract toronto pure white kidney beans white kidney bean natrol white kidney bean extract supplements real results of garcinia cambogia garcinia cambogia supplement singapore white kidney bean extract raspberry ketones garcinia cambogia testostrong review garcinia cambogia for weight loss cvs garcinia cambogia rush reviews where to buy garcinia cambogia in kelowna