Дј Роби Реј е диџеј со долгогодишно искуство на музичката сцена, најголемиот дел како Резидент диџеј на големите бродови за крстарење.

Read more...

Веќе неколку години е на релација Љубљана-Скопје, модната дизајнерка која дизајнира под името Евгенија Зафировска. 

Read more...

ksenija

Млада, успешна, талентирана, девојка која во тинејџерските години ја запознавме во телевиското шоу „Бејби шоу“, сега веќе изградена личност. 

Read more...

Нашата позната актерка Душица Тренава која во моментов ја игра главната улога во претставата „Умри машки“ на Коле Ангеловски специјално за нашиот портал ги откри нејзините три омилени филмови.

Read more...

loba

Летово се случи промоција на еден од поголемите хитови, песната „ Дојди“ на Викторија Лоба си доби и видео запис. 

Read more...

anja

Младата и талентирана Ања Ветерова која неодамна наполни 18 години ја запознавме како претставничка на детската евровизија во 2010 година, но сега веќе е полнолетна дама.

Read more...

natasa

Девојка, мајка, сопруга, пејачка, Наташа Малинкова македонската јавност на времето ја запозна како вокал на бендот „Багаж“. 

Read more...

Секоја недела го гледаме на телевизиските екрани едно од најзабавните ТВ шоуа во земјава „Еден на Еден“ со личности од јавниот живот од Македонија, но и од регионот. 

Read more...

simona popovska

Охридското девојче кое неодамна ја објави својата најнова песна насловена „Сама“, сепак не е сама. 

Read more...

Како најслатка цреша на шлагот, оваа сезона Модниот Викенд во Скопје беше затворен со претставување на најновата колекција на една од нашите омилени дизајнерки- Ирина Тошева.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?