Почина пејачката на ирскиот рок бенд The Cranberries

Read more...

beerwoman

Пивото, а посебно она со темна боја, има благородни дејствија на здравјето и убавината на жените. А повеќе од јасно е дека умереното пиење на алкохол позитивно влијае на здравјето. Па така после напорниот работен ден не е лоша идејата да се напиете чаша пиво.

Read more...

kralskasvadba2

Венчавката на принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркл, со денови е топ тема во светските медиуми.

Read more...

dimitardaniel1

Денеска е првиот ден од Божиќниот пост кој трае  се’ до 7-ми Јануари кога православните христијани го прославуваат Божик.

Read more...

weekend weddings

Со сигурност може да го потврдиме  фактот дека еден од најважните денови на секоја жена и сон на секоја девојка е денот на нејзината венчавка. Секоја млада невеста сака да изгледа неверојатно и волшебно, токму на овој ден.

Read more...

missuniverzum

Претставничката на Јужноафриканската Република, Деми-Ли Нел Питерс, ја освои титулата Мис Универзум, на синоќешната гала свеченост којашто  се одржа во Лас Вегас.

Read more...

princhari

Долго време ширеа гласините околу принцот Хари и неговата девојка Меган Маркл. Но денеска тие и официјално објавија дека се верени.

Read more...

Инстаграм е одлична алатка за препознавање на трендовите

Read more...

Сопругата на премиерот Зоран Заев оваа недела ќе зачекори како манекенка на модните писти во клубот Индустријал во Струмица.

Read more...

Кендис Свонепул блескаше на ревијата на Викторијас сикрет

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?