Кога ќе го споредиме стилот на нашите познати дами со оној на странските ќе пронајдеме многу сличности особено кога станува збор за провокативните комбинации.

Некои од овие комбиации на нашите познати дами со кои мноогу не потсетуваат на светските ѕвезди се направени успешно, некои не, но дефинитивно сите го привлекуваат вниманието што е и нивната основна цел, нели?

Елена Ристеска

Па така Елена Ристеска во шоуто ТЛЗП настапи во мошне провокативно издание со кое не потсети на Ники Минаж. Но според публиката, ова дефинитивно беше погрешно решение за нашата пејачка, а како што вели една нејзина обожавателка „Елена веќе се истакна со својот импозантен глас, па вакви испади едноставно не и се потребни“.

Од друга страна и Елена Велевска се почесто не воодушевува со нејзините смели комбинации за кои би кажале дека се инсипирани од стилот на холивудските ѕвезди. 

Елена Велевска

Старлетата Ким Кардашијан Вест е инспирација и на многу други ѕвезди, а тоа дефинитивно се однесува и за водителката Лила Филиповска.

Ким Кардашијан

Нашата позната ТВ водителка неодамна сподели видео во кое позира во ултра кратко сако инспирирано од стилот на најпознатата старлета на светот.

Па кои ви се допаѓаат повеќе - светските или нашите ѕвезди?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?