Kufer
must-habeza-baa-sezoba

Погледнете кои парчиња ќе бидат must-have за пролет 2015


31 Март 2015, 00.00
 Производи 
Сино или темно црвена, односно бордо боја, потоа риги, тексас кошули, маици со стилиш слогани, шик кожени јакни и мали црни фустани се сигурен знак дека...
Види повеќе »
proletni-fustani-od-high-street-brendovi

Кратко, слатко и модерно – фустани кои би сакале да ги носиме оваа пролет


31 Март 2015, 00.00
 Производи 
Како што ни се приближува пролетта, расположението ни се зголемува од самата помисла на сончевите денови и со нетрпение ја очекуваме новата сезона и...
Види повеќе »
modni-dodatoci-za-prolet-2015

Топ 35 модни додатоци од Страдивариус, Зара и Пул енд беар за пролет 2015


30 Март 2015, 00.00
 Производи 
Ги собравме на едно место најубавите чевли и модни додатоци за сезоната пролет- лето 2015 од брендовите за улична мода како Зара, Страдивариус и Пул енд...
Види повеќе »
proletni-farmerki-so-ceni-za-secij-dzeb

Шик пролетни фармерки со цени за сечиј џеб


30 Март 2015, 00.00
 Производи 
Секогаш е добро време за еден пар нови фармерки!
Види повеќе »
stejtmen-fustani-za-prolet-2015

Фустани кои се must-have за оваа пролет!


26 Март 2015, 00.00
 Производи 
Фустаните со риги се апсолутен хит за оваа сезона, а тоа може да се забележи и по излозите на најпознатите продавници за улична...
Види повеќе »
farmerki-od-mango-prolet-2015

Модерни фармерки за пролет/лето 2015


26 Март 2015, 00.00
 Производи 
Пролетта опасно се приближува, а тоа значи дека во нашите омилени high-street продавници веќе се стигнати новите пролетни...
Види повеќе »
Kufer
najpopularnite-boi-na-lakovi-za-nokti

Ви ги претставуваме најпопуларните бои на лакови за нокти за пролет/лето 2015


30 Март 2015, 07.51
КОСА + УБАВИНА
Кога станува збор за лаковите за нокти, оваа пролет главниот акцент ќе биде на класичните тонови и нијансите на месо боја, бои на нежните и ненаметливи бои. Кога станува збор за лаковите за нокти, оваа пролет и лето главниот акцент ќе биде на класичните тонови и нијансите на месо боја, како и на...
tri-cekori-za-ubava-i-neguvana-kosa

Три чекори за убава и негувана коса


19 Март 2015, 18.31
КОСА + УБАВИНА
Почувствувајте го раскошот и уживајте додека ја негувате вашата коса, притоа не заборавајќи дека убавата коса значи здрава коса. Почувствувајте го раскошот и уживајте додека ја негувате вашата коса, притоа не заборавајќи дека убавата коса значи здрава коса. Во продолжение прочитајте како да...

cevli-za-so-dzvonarki

Најдобрите чевли што можеме да ги носиме со ѕвонарки


23 Март 2015, 16.52
  КАКО ДА ...  
70-тите повторно се вратија во мода и ќе бидат еден од најголемите трендови за пролет/лето 2015, а воедно тие се и главниот виновник што девојките...
teksas-jakni-za-ovaa-prolet

Како да носите тексас јакни оваа пролет


23 Март 2015, 16.32
  КАКО ДА ...  
Пролетта пристига и сега е вистинското време од плакарите да ги извадиме или да купиме нова кежаул...
 ШОПИНГ »
• АКСЕСОАРИ -вип!
• ОБУВКИ -вип!
• ОБЛЕКА (14) »
ДЕЦА (15)
• ДОМ И ГРАДИНА (11)
• МУЛТИМЕДИЈА - вип!
• АВТО-МОТО-Наутика - (20)
• СПОРТСКА ОПРЕМА - вип!
• BEAUTY (1)
• ГУРМАН. ПРОИЗВОДИ -вип!
• ВЕНЧАНИЦИ/СВАДБИ  (8)
• ДРУГИ УСЛУГИ -вип!

 РЕСТОРАНИ »
 БАРОВИ »
 ХОТЕЛИ »
 T.AГЕНЦИИ »

РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »


maskara

maskara

irina-sajk-vo-newyork

Жена која направи хаос на улиците поради нејзината убавина


17 Февруари 2015, 11.31
 RED CARPET 
Погледнете како беше облечена Ирина Шајк (29) за состанокот со уредниците на „Sports Illustrated Swimsuit Issue“. Таа во црн фустан, беж капут, црни чевли и црвена чанта се прошета низ улиците на Њујорк и направи вистински хаос привлекувајќи огромно внимание со својата убавина. Но, кога низ...
Прочитај повеќе »
sirup-za-kaslica

Направете сируп против кашлица според рецептот на нашите баби


16 Март 2015, 17.25
 Рецепти 
Вие или некој во вашето семејство има кашлица? Не грижете се, ќе ви претставиме природен сируп кој можете самите да го направите, а кој го правеле нашите баби. Станува збор за природен сируп кој исто делува како и фармацевтскиот, со тоа што во овој случај станува збор само за природни состојки,...
Прочитај повеќе »