Извор

 OСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ 

Манастирски пат, 2460 Валандово
+389 47 251 632 
Web  Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите   Тwitter   Facebook

 КАТЕГОРИЈА 

Хотел - рекреативен центар

 ОПИС 

Рекреативниот центар Извор се наоѓа во Валандово, на падините на планината Плавуш. Целиот комплекс се наоѓа на мирно место, одвоено од самиот центар на градот. До него води асфалтен пат кој потоа продолжува до манастирот св.Ѓорѓија. На располагање ви стои паркинг простор со капацитет од околу 300 возила. РЦ Извор се состои од:

Ресторан во кој можете да ги вкусите традиционалните валандовски специјалитети. Во ресторанот може да се организираат секаков вид на свеченсоти.

Два базени, еден за деца и еден за возрасни, како и голем 65 метарски тобоган. Во детскиот базен има лизгалки за најмалите,

Мини хотел со 11 комплетно опремени соби со ТВ и сопствено купатило,

РАНГ НА ЦЕНИ
($$) Средни

СОДРЖИНИ - ХОТЕЛ
ТВ, надворешен базен, ресторан, паркинг, можност за организирање на семинари

СОДРЖИНИ - СОБИ
11 комплетно опремени двокреветни соби со посебни кревети. Секоја соба располага со сопствен тоалет и ТВ

БРОЈ НА СОБИ
9 двокреветни, 2 трокреветни

РЕЈТИНГ [гласај] KAKO ДА ГО НАЈДАМ МЕСТОТО 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 ВО БЛИЗИНА НА 

Рекреативниот центар ИЗВОР се наоѓа во Валандово, поточно на патот кој води кон манастирот св.Ѓорѓија

 Каде се наоѓа Валандово? 

Општина Валандово се наоѓа во југоисточниот дел на Р. Македонија. Се наоѓа  на југ од Демиркаписката клисура, источно од реката Вардар и на запад и север од планиските ограноци на Плавуш и Беласица.

Валандово е раскрсница на многу значајни патишта кои водат кон Скопје, Гевгелија, Дојран и Струмица. Низ Валандовската општина минува и автопатот Гевгелија - Скопје.

Во Близина на општина Валандово има три гранични премини. Граничниот премин кон Р. Грција,  Дојран е одалечен 17 километри, Богородица 30 км а граничниот премин Ново Село кон Република Бугарија е одалечен 48 километри.


 ГАЛЕРИЈА 

 ВИДЕО 

  БРОЈ НА СОБИ 

9 двокреветни, 2 трокреветни

 ЦЕНОВНИК 

Нема информации

 НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ 

Нема информации


РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »maskara

amal-alamudin-vs-kejt-midlton

Еве како Амал Аламудин ја стави Кејт Мидлтон во втор план


24 Октомври 2014, 08.34
 RED CARPET 
Убавата адвокатка Амал Аламудин преку ноќ стана едно од најпознатите имиња во светот кога се омажи за неден од најпосакуваните мажи во светот, Џорџ Клуни. Како што кажавме, таа по занимање е адвокатка и борец за човекови права, но, како што веќе забележаа медиумите и модните критичари, жената...
Прочитај повеќе »
omlet-vo-novo-ruvo

Супер вечера за која ви требаат само 20 минути- класичен омлет, но во ново руво!


29 Септември 2014, 11.07
 Рецепти 
Брзата, еднставна и здрава вечера е сон на секоја домаќинка, а овој омлет е вистински решение за сите жени кои сакаат да го почестат семејството и пријателтите, а да не потрошат многу време во кујната. Потребни ви се само основните состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната, а вечерата ќе биде...
Прочитај повеќе »
green tea benefits kidney disease white beans migraine how does garcinia cambogia 1300 work natural garcinia cambogia dischem how much weight loss garcinia cambogia garcinia fruit white kidney bean vitamin shoppe pure garcinia cambogia extract track my order phytoceramides healthy skin hydration carb intercept 1 2 3 lean cheap phytoceramides whole body garcinia cambogia sold in canada garcinia cambogia pills in dubai where can i purchase garcinia cambogia fruit kidney bean extract dr oz where to buy garcinia cambogia extract in houston does garcinia cambogia work if you take it after you eat garcinia cambogia extract vitamin cottage garcinia cambogia extract pure appetite suppressant fat binder vs fat blocker how to soften white beans quick where to buy natrol carb intercept where to get advanced garcinia cambogia in malaysia phaseolus vulgaris breeding results from whole body garcinia cambogia garcinia cambogia side effects does naturewise garcinia cambogia work green coffee extract reviews fat blocker vitamin shoppe carbohydrates complex examples where to buy pure garcinia cambogia australia where can i buy garcinia cambogia extract in san antonio when to see results from garcinia cambogia how to make jamaican rice and kidney beans ultimate starch and fat blocker reviews large white beans white beans 101 cookbooks natrol carb intercept with phase 2 starch neutralizer reviews garcinia cambogia plus where to buy is eating beans a good way to lose weight pure garcinia cambogia cleanse reviews verified garcinia cambogia uk ghi garcinia cambogia side effects garcinia fruit xls carb buster kidney bean extract do you drain canned kidney beans for chili does garcinia cambogia upset your stomach garcinia cambogia free trial review phaseolus vulgaris fortex phytoceramides from rice or sweet potato plant based phytoceramide for wrinkles herbal weight loss with white kidney beans what beans help you lose weight garcinia cambogia diet plan garcinia cambogia extract pills garcinia cambogia is it working garcinia cambogia how to take original garcinia cambogia used by oprah what is the relationship between sugar and complex carbohydrates green coffee fat burn gnc pure white kidney bean extract diet side effects pure garcinia cambogia and natural cleanse kidney beans keto diet forever garcinia plus testimonials garcinia cambogia when do you see results duck white kidney recipe dr oz natural weight loss garcinia cambogia pure white bean extract pure health garcinia cambogia appetite control green coffee bean weight loss dr oz pure garcinia cambogia jean coutu white bean extract sale where can i buy garcinia cambogia premium 4 hour body white beans white bean extract ireland where can you get garcinia cambogia in south africa miracle garcinia cambogia not working where can i buy garcinia cambogia in johannesburg benefits of eating goat kidney garcinia cambogia extract weight loss dosage garcinia cambogia with hca 60 caps made in the usa white kidney bean extract drug interactions phytoceramides brands garcinia cambogia pure extract amazon carb blocker 4 von powertec pure garcinia cambogia vs green coffee garcinia pills side effects green coffee maxima fat blocker definition garcinia cambogia extract recommended by dr oz buy garcinia cambogia canada does garcinia cambogia have caffeine in it best time to take white kidney bean extract kidney beans picture green coffee beans may aid weight loss green coffee bean extract svetol white bean curd supplement green coffee extract reviews green coffee fat burner phytoceramides and rosacea advanced garcinia cambogia auf deutsch chili recipe with white kidney beans green coffee bean max pure garcinia cambogia extract before and after pictures is garcinia cambogia safe for breastfeeding moms white kidney beans recipe white beans meaning in hindi xtreme garcinia pills diet pills with garcinia cambogia what is garcinia cambogia good for herbal weight loss with white kidney beans s w kidney beans what is pure garcinia cambogia extract white kidney does garcinia wonder work garcinia cambogia 1300 extract with 60 hca hydroxycitric acid pure garcinia cambogia lose weight natrol carb intercept effective here is what pure garcinia cambogia phytoceramide made from rice does garcinia cambogia give you the shits garcinia cambogia hca drops garcinia cambogia extract pure in canada phase 2 white bean extract what does hca mean in garcinia cambogia pure garcinia cambogia extract directions green coffee extract weight loss study where to purchase phytoceramide diet pills with garcinia cambogia does garcinia cambogia work if you drink alcohol garcinia cambogia max dosage using pure garcinia cambogia extract how do u make white beans original garcinia cambogia results white bean extract webmd diet garcinia original side effects of xtreme garcinia cambogia where to buy phyto ceramide capsules canned kidney beans during pregnancy 1 cup kidney beans nutrition top 5 fat blockers how many carbohydrates in a tin of beans phaseolus vulgaris bean extract silk skin phytoceramides green coffee beans weight loss safety red beans and rice with canned kidney beans pure garcinia cambogia pills reviews purchase phytoceramide pills canned kidney beans glycemic index black beans garbanzo beans kidney beans recipe green coffee tone pills do canned kidney beans need to be drained products with phytoceramides natural garcinia terms and conditions e phaseolus vulgaris garcinia does it really work kidney beans salad white beans block carbs can you lose weight on rice and beans natural garcinia cambogia and colon cleanse health benefits of small white beans para que sirve el phaseolus vulgaris phaseolus vulgaris yield phytoceramide pills 350 mg garcinia cambogia gold does it work green coffee cleanse ultra reviews garcinia cambogia extract dosage where can you buy garcinia cambogia in new zealand garcinia cambogia extract pure 50 hca garcinia cambogia reviews bodybuilding amazon reviews for garcinia cambogia white kidney bean tacos where can i get white kidney bean extract kidney beans nutrition facts phytoceramides for the skin garcinia cambogia costco review green coffee extract vs garcinia cambogia garcinia cambogia extract studies garcinia cambogia reviews from dr. oz que es carb intercept phytoceramides ingredients research verified pure garcinia cambogia extract side effects when you stop taking garcinia cambogia garcinia cambogia just potent review are pinto beans good for weight loss garcinia cambogia drug interactions white kidney bean extract 5000mg phytoceramide pill form buy pure garcinia cambogia extract australia does garcinia cambogia powder work reviews on garcinia diet pills que es garcinia cambogia y para que sirve pure garcinia cambogia hca reviews garcinia kim kardashian where to buy garcinia cambogia fruit fresh the best way to lose weight with garcinia cambogia where can i buy garcinia cambogia extract in san antonio do kidney beans have vitamin k garcinia cambogia by healthy natural systems where to buy garcinia cambogia in kelowna nutrilite carb blocker 2 side effects 4 hour body white beans what is hca hydroxycitric acid carb intercept onde comprar white kidney beans baby food phaseolus vulgaris fortex phytoceramides rice fat blocker cuvarlix dr oz garcinia cambogia free trial where to buy garcinia cambogia sydney what do you eat on the garcinia cambogia diet negative side effects from garcinia cambogia garcinia burn pill does naturewise garcinia cambogia work review nutrigold garcinia cambogia gold pure garcinia cambogia where can i buy it carb blocker and fat burner review of garcinia cambogia select where can you buy pure garcinia cambogia in stores green coffee fat burn walmart xl s carb blocker pret white bean extract dischem carb blocker walgreens where to buy phytoceramides cream garcinia cambogia does it work garcinia plant pure white kidney bean extract diet side effects effects of calcium on garcinia cambogia red kidney beans nutrition white bean extract supplement super citrimax garcinia cambogia reviews pure garcinia cambogia diet side effects when you stop taking garcinia cambogia dark red kidney beans carbs pork n white beans weight loss supplement garcinia cambogia advanced garcinia cambogia new zealand fat block ise yariyor mu garcinia cambogia formula hca where can i find garcinia cambogia pro garcinia cambogia pills online dark red kidney beans protein what is the difference between red and white kidney beans human kidney extract garcinia cambogia plus how to take garcinia cambogia and green coffee bean together hca weight loss kidney cleanse benefits kidney beans low fat recipe